JRP-3RBB (Vertical)
Category:
Keywords:
JRP-3RBB (vertical)
Product Description
| Printing method: | Thermal line printing |
| Effective print width: | 80mm |
| Point density (points/mm): | 8dots/mm |
| Number of prints: | 640dots |
| Paper width: | 82mm |
| Point size: | 0.125*0.125mm |
| Maximum print speed: | 250mm/s |
| (Motor drive voltage: DC 24 V) | |
| Printhead temperature detection: | Thermistor |
| Paper-out detection: | Reflective light sensor |
| Tag localization detection: | Through-beam detection sensor |
Welcome to leave a message
Our staff will contact you within 24 hours (business days). If you need other services, please call the service hotline:
0592-5609103